بانک ها از تولید حمایت کنند

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری روز سه شنبه در دیدار با مدیران موسسه مالی مهر قم افزود: برخی کارخانه ها و واحدهای تولیدی در کشور دچار مشکل بوده و تولیدات آنان کاهش یافته و یا قطع شده و به تبع آن کارگران آن نیز بیکار شده اند، هنر بانک ها و موسسات مالی احیاء این واحدها است.
وی گفت: کارکنان موسسات مالی باید شعار امسال که ملت و دولت، همدلی و همزبانی است را سرلوحه کار خود قرار داده و بین خود و مشتریان این همدلی را ایجاد کنند.
حسینی بوشهری با بیان اینکه انسان باید هر روز رو به جلو بوده و به فرموده ائمه(ع) کسی که در جا بزند در واقع مغبون است اظهار داشت: موسسه مهر باید هر روز رو به جلو حرکت کرده و امروز باید تلاش کند در یک بازده زمانی بانکداری اسلامی را بطور کامل عملیاتی کند.
عضو خبرگان رهبری گفت: پرونده ربا باید در همه بانک ها بسته شده و مقابله با بانکداری غیر اسلامی به عزم عمومی تبدیل شود.
حسینی بوشهری بر رضایت مشتریان از خدمات بانکی موسسات مالی و بانک ها تاکید کرد و افزود: عدم رضایت مراجعین به بانک ها در واقع نوعی عقب نشینی نسبت به گذشته است که در نظر اسلامی مذموم است.
امام جمعه موقت قم، تدبیر معیشت را از مهمترین اصول زندگی انسان دانست و افزود: امام باقر(ع) در حدیثی فهم دین و عمیق شدن در فقه، تدبیر در معیشت و صبر بر مشکلات را اوج کمال ذکر فرمودند و تدبیر در معیشت در واقع هم در زندگی فردی و هم در فعالیت بانکی از معقولات و اصول اساسی است.
به گزارش ایرنا، حسینی بوشهری در پایان با اشاره به حلول ماه رجب گفت: این ماه دارای برکات فراوانی است و خوشبخت کسی است که در این ماه و ماه های شعبان و رمضان توفیق عبادت خالصانه را داشته باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.