۰۷ ارد ۱۳۹۴ ..."/>

دیدار مدیر بانک مهر با مراجع قم

در ابتدای این دیدارها که آقایان پدرام ریاست محترم هیات مدیره، توکلی مدیرمحترم امور شعب استان ها، حیدری ریاست محترم اداره روابط عمومی و بازاریابی و سزاوار مدیر محترم اداره امور شعب استان نیز حضور داشتند. جناب آقای دولتی مدیریت محترم عامل بانک ضمن ارائه گزارشی از فلسفه شکل گیری، ساختار تشکیلاتی و نیز خط مشی و چارچوب فعالیت های بانک قرض الحسنه مهر ایران ، این بانک را نخستین بانک تخصصی کشور در حوزه قرض الحسنه عنوان نموده و با اشاره به طیف وسیع و متنوع تسهیلات ارائه شده از سوی بانک همچون تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، درمان، تعمیر مسکن، تامین ودیعه مسکن و رفع احتیاجات ضروری ، از زندانیان آزاد شده  به عنوان بخشی از گستره ی روبه افزایش مشتریان بانک نام برده که تسهیلات خود اشتغالی اعطایی از سوی این بانک توانسته نرخ بازگشت به زندان ایشان را تا حد چشمگیری کاهش دهد.
ایشان اقتصاد مقاومتی و بانکداری سبز را دو الویت اصلی فعالیت های بانک برشمرده و خاطرنشان کردند؛ بانک قرض الحسنه مهر ایران در پی آنست تا در کنار توانمندسازی داخلی خود از طریق هم افزایی تمامی امکانات و نیروها  و همچنین به فعلیت رساندن ظرفیت های بالقوه، زمینه ورود به بازارهای جهانی و جذب بخشی از منابع پولی بین المللی به منظور بکارگیری در  راستای رفع نیاز های داخلی را برای خود مهیا نماید.
در دیدار با حضرت آیت اله العظمی موسوی اردبیلی(دامت افاضاته)، معظم له بانک قرض الحسنه مهر ایران را در زمره معدود بانک های کشور برشمرده که فعالیت شرعی و بدون اشکال دارند. ایشان سبک بودن مبالغ تسهیلات اعطایی بانک را عامل مهمی در نرخ بسیار پایین مطالبات بانک دانسته و با ارزشمند خواندن کار بانک در حمایت از نیازمندان و محرومین، برای کلیه مدیران و دست اندرکاران دعای خیر و آرزوی توفیق نمودند.
حضرت آیت اله العظمی نوری همدانی(دامت توفیقاته)  نیز در دیدار مدیران و مسئولین بانک، مقوله ربا را مورد اشاره قرارداده و با بسیار سنگین دانستن این گناه خاطر نشان کردند؛ بر طبق ایات قرآن، ربا جنگ با خدا معرفی شده چراکه به واقع ربا پدیده ویرانگر و خانمان سوزی است و پروردگار متعال در جاجای قرآن، بارها مومنین را نسبت به آن نهی نموده است.
ایشان مجموعه بانک قرض الحسنه ایران را به جهت ادای سنت نیکو قرض الحسنه، اهل معروف برشمرده و برای بانک در ادامه راه حسنه خود آرزوی توفیق نمودند.
در دیدار مدیران و مسئولین بانک با حضرت آیت اله حسینی بوشهری(حفظه الله)  عضو محترم مجلس خبرگان رهبری و مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور، معظم له با توصیه مدیران به سرلوحه قراردادن مقوله اقتصاد مقاوتی در کلیه برنامه ریزی ها و تصمیم گیری های کلان خود ، ضرورت معرفی بیش از پیش نظام بانکداری اسلامی ایران در مجامع و عرصه های بین المللی را مورد تاکید قرارداده و با شاره به نامگذاری سال ۹۴ بنام دولت و ملت، همدلی و هم زبانی از سوی مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) خواستار ارتباط نزدیک تر و دلسوزانه تر نظام بانکی با آحاد جامعه شدند.
ایشان بانک قرض الحسنه مهر ایران را به سبب عملکرد شایسته و اخلاق محور، در جذب اعتماد عمومی موفق دانسته و برای یکایک همکاران دعای خیر و طلب اجر و توفیق نمودند.
در دیدار مدیران و مسئولین بانک با دست اندرکاران شورای عالی حوزه های علمیه سراسر کشور، حضرت حجه الاسلام والمسلمین نواب ( دامت برکاته) ، ریاست محترم هیات امنای شورا با تقدیر از خدمات ارزنده و تلاش های صادقانه همکاران بانک قرض الحسنه مهر ایران خصوصاً در حمایت از طلاب و روحانیون کم بضاعت، سطح شناخت عمومی از بانک و فعالیت های سازنده آن را در خور نام و جایگاه بانک ندانسته و خواستار اتخاذ راهکارهایی در خصوص معرفی هرچه بیشتر و مطلوبتر بانک به آحاد جامعه شدند.
حضرت آیت اله سعیدی(دامت افاضاته) امام جمعه موقت قم و تولیت محترم آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) نیز در دیدار مدیران بانک، ضمن تبریک ایام مبارک ماه رجب، سال ۹۴ را سال فاطمی خطاب نموده و با اشاره به موضوع مهم فدک در دوران حیات ائمه اطهار علیهم السلام،فعالیت اقتصادی مفید، پاک و سازنده را مورد رضای خدا و اهل بیت(علیهم السلام) عنوان نموده و با تقدیر از خط مشی حرکتی بانک قرض الحسنه مهر ایران، عملکرد بانک را به سبب اشاعه فرهنگ قرض الحسنه و تسری این آموزه حسنه شرع مبین به شریان های اقتصادی جامعه ارزشمند بر شمردند.
حضرت حجه الاسلام و المسلمین صالحی منش(دامت توفیقاته) استاندارد محترم قم نیز در دیدار مدیرعامل و مسئولین بانک قرض الحسنه مهر ایران، خاطرنشان کردند: هیچ آیه ای در قرآن کریم به تندی آیه ربا نیست زیرا هر که به این سمت و سو گرایش یابد یقینا سرانجامش نابودی و فنا خواهد بود. ایشان نقش بانک قرض الحسنه مهر ایران را در تجلی بانکداری ناب اسلامی ارزنده توصیف و افزودند؛ بی تردید هرچه خدمات بانک به اقشار ضعیف و محروم جامعه گسترش یابد، خداوند برکات بیشتری را در فعالیت آن قرار خواهد داد.

*

*